poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Puszki decoupage

Oprócz pudełek zrobiłam ostatnio kilka puszek. 
Pierwszy raz zrobiłam duże puszki skarbonki dla synków mojej koleżanki. Ponieważ puszki są dla dwóch chłopców, są prawie takie same. Na obu puszkach są paski w kolorze niebieskim z paskami beżowymi na jednej i szarymi na drugiej. Obrazki są wykończone srebrną i białą konturówką. Stemple na puszkach są dobrane pod kolor konturówki. 
Do malowania puszek wykorzystałam podkład Fluggera, farby kredowe i lakier akrylowy. Obrazek podcieniowałam czarną farbą tak jak i paski. 


Dodatkowo zrobiłam dwie puszki jedną na cukier, a drugą na cukier puder. 
metalowe puszki okleiłam gazą, pomalowałam dwa razy białą farbą akrylową. Następnie przykleiłam obrazek z dziewczynkami na jedną i obrazki z ciastami na drugą. Puszkę z dziewczynkami pomalowałam dodatkowo na szaro i po wyschnięciu podcieniowałam obrazek czarną farbą za pomocą pędzla skośnego. Po wyschnięciu obu puszek dodałam kropeczki. Na szarej puszcze zrobiłam kropeczki białe małe i duże, natomiast na puszce z ciastkami kropeczki brązowe. Na koniec polakierowałam lakierem matowym. 
Niestety pokrywki są niepomalowane ponieważ farba schodzi. Puszki pokryłam gazą ponieważ są to puszki polakierowane i farba słabo się ich trzyma. 

Puszka na cukier: 
Puszka na cukier puder: Na szarej puszce, gdzie zrobiłam białe kropki w dwóch rozmiarach trochę to wygląda jakby padał śnieg :). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz