czwartek, 10 marca 2016

Jaja decoupage na sprężynie - vintage

Wspominałam w poprzednim poście, że zamierzam zrobić jaja na sprężynie i oczywiście zrobiłam dwa. Sprężyny pochodzą z wkładu do wersalek.

Po raz pierwszy udokumentowałam krok po kroku jak wykonałam jajka. Zawsze próbowałam, ale w trakcie robienia prac zapominałam o aparacie. :)

1. Jajka styropianowe 12 cm okleiłam wydartymi kawałkami papieru z gazety i ze starej książki. Użyłam kleju Colla velo. Na koniec dodatkowo posmarowałam jajka klejem, aby wszystko dokładnie się przykleiło.
2. Po oklejeniu jajek od razu widać różnicę. Jajo oklejone gazetą ma bardziej odcień szary, natomiast te oklejone skrawkami z książki jest bardziej w ciepłym żółtawym odcieniu. 
3. Po wysuszeniu naklejałam obrazki z serwetek. Na jajku z ptakiem część wycinałam i część wydzierałam ponieważ tło serwetki było wzorzyste, natomiast do jajka z książki tylko wydzierałam.


4. Gdy klej wysechł, jajka przetarłam lekko bitumem w płynie, aby wyglądały na nieco stare, pożółknięte. Sprężyny pod jajka również przetarłam bitumem, aby nie odcinały się od pisanek i wyglądały na stare, lekko zardzewiałe. Następnie jajka i sprężyny polakierowałam lakierem matowym. 

5. Na koniec ozdobiłam jajka sznurkiem, koronką i dokleiłam malutkie serduszka ze sklejki drewnianej. Serduszek nie malowałam ani nie lakierowałam.


Muszę przyznać, że te jajka robi się prosto. Tylko trzeba pamiętać, że papier z książki jest twardszy niż z gazety i trzeba przyklejać znacznie mniejsze kawałki. Serwetki na jajka również przyklejamy bezstresowo ponieważ jajko nie jest idealnie gładkie, więc nawet jak zrobią nam się spore zmarszczki to ich wcale nie widać. Teraz spróbuję zrobić jajka na sprężynie, ale bardziej kolorowe. 
2 komentarze: