sobota, 19 września 2015

Puszki na wszystko...

Ostatnio zrobiłam kilka puszek oraz kartki na święta. Urlop okazał się owocny. Puszki są po mleku modyfikowanym dla dzieci, pojemność chyba 800 gram - zawdzięczam je Kubie, który dzielnie wypijał mleko, aby ciocia miała co robić :). Dostałam dwa rodzaje puszek: z papierowymi etykietkami (po ściągnięciu etykietki puszki były srebrne i matowe) oraz pomalowane (będzie to "puszka turkusowa"). Te pomalowane niestety nie nadawały się do pracy z taśmą, ponieważ po oderwaniu taśmy farba schodziła płatami.

Puszkę namoczyłam w wodzie, aby zeszła etykietka. Następnie dokładnie ją umyłam z pozostałego kleju. Pomalowałam przy pomocy pędzla gąbkowego primerem fluggera. Po wyschnięciu kolejna warstwa farby akrylowej białej.
Wybrałam wzór z serwetki i wycięłam koło bądź owal z papieru.
Taśmę malarską przykleiłam tak, aby powstały podłużne paski pamiętając o podłożeniu owalu lub koła z papieru. Po dobraniu dwóch odcieni farby kredowej zaczęłam malowanie. Najpierw farba ciemna - dwie warstwy. Po wyschnięciu oderwałam taśmę i pomalowałam farbą jaśniejszą dwa razy, a na koniec miejsca, gdzie łączyły się paski pociągnęłam na krawędziach jaśniejszą farbą, aby łączenia nie były tak widoczne.
Kolejnym krokiem było przemalowanie tła pod serwetkę na pasujący i przyklejenie wzoru na klej do decoupage, następnie polakierowanie jak wszystko wyschnie.
Podcieniowałam troszkę obrazki, dodałam czasami kropeczki. Dookoła obrazków zrobiłam ramkę. Podcieniowałam na biało lub brązowo miejsca łącznia pasków.

Niektóre puszki mają taki sam obrazek po dwóch stronach.

Efekt końcowy prezentuje się tak:
-puszka z różyczkami 

-puszki z ptaszkami (jedna obrazek koło, druga owal)


-puszka z domkami dla ptaków-puszka z truskawkami-puszki z babeczkami
- puszka z motylkiem


- puszka turkus 
- puszka z aniołkami 

Puszka z aniołkami to moja ulubiona, chociaż najbardziej pracochłonna. Jej zrobienie sprawiło mi prawdziwą przyjemność. Do wykonania rombów wycięłam szablon z papieru. Następnie odrysowywałam romby ołówkiem. Po kolei wypełniałam romby farbami kredowymi. Miejsca, gdzie łączą się rąby pomalowałam złotą farbą. Wszystko polakierowałam. Dookoła obrazków z aniołkiem zrobiłam ramkę również złotą farbą i dodałam perełki (perlen pen). 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz